Rodinný den s Vodicím psem, z.s.

Moc rádi vzpomínáme na polovinu října, na sobotu, kterou jsme strávili v kraji Žítkovských bohyní, na Kopánkách, na místě kousek od Mikulčina Vrchu, který se tyčí nad Starým Hrozenkovem. Je tam krásně, co vám máme povídat. Slunce svítilo celý den na zelenající se kopce a pouze barevné listí na stromech připomínalo, že je podzim v plném proudu.

Tak jak jsme se měli? Měli jsme příležitost propojit rodinný den s dobročinnou pomocí, což nás prostě baví. Finančně jsme podpořili neziskovou organizaci Vodicí Pes, z.s., jejichž posláním je trénink asistenční pejsků, kteří po výcviku pomáhají a ulehčují život nevidomým lidem.

Pro deset rodin z brněnského Honeywellu jsme uspořádali Treasure Hunt a workshop, na výrobu mozaiek. Během Treasure Huntu si účastníci mohli zážitkově vyzkoušet, jak se žije nevidomým a také prověřit své znalosti o výcviku vodicích psů. Máme velkou radost, že jsme mohli program propojit s aktivitami Vodícího Psa a rodiče s dětmi si mohli vyzkoušet se zakrytýma očima odhad vzdálenosti, chůzi v přímém směru, chůzi přes překážky s průvodcem, odhad mincí, zvukové pexeso a další aktivity, které jim více přiblížily každodenní slasti a strasti nevidomých.

Navíc si účastníci odnesli domů krásné mozaiky, které si během odpoledne vyrobili. Takže za nás velký díky všem, kteří se s otevřeným srdcem a nadšením celé akce zúčastnili.

Honeywell_Kopanky_13-10-2018-3 Honeywell_Kopanky_13-10-2018-179 Honeywell_Kopanky_13-10-2018-212 Honeywell_Kopanky_13-10-2018-217