Purple Foundation ve Schizandře

Během dubnových a květnových dní se uskutečnilo několik teambuildingových dní, které přispěly k rozvoji a zkrášlení zahrady Schizandra, terapeutické zahrady, kterou s našimi klienty stavíme pro neziskovou organizaci Prah Jižní Morava.

Zaměstnanci z řad společnosti Purple Technology zde zbudovali dřevěné lavičky, ptačí budky, houpačky, zkrášlili venkovní záhony a také přispěli k vybudování živého plotu k odhlučnění a odstínění prostoru zahrady. „Podle nás je duševní zdraví nesmírně důležité téma, o kterém je potřeba mluvit. Nicméně bývá často velmi stigmatizováno. Tento projekt pomůže lidem s duševním onemocněním se více integrovat mezi běžnou veřejnost a otevře jim víc příležitostí na zlepšení jejich zdravotního stavu. Mám radost, že toho můžeme být součástí,“ popisuje danou problematiku Dana Ševčíková, členka správní rady Purple Foundation.

„Já osobně očekávám to, že díky participaci kolegů v tomto projektu vzbudíme v lidech ve firmě diskuzi o otázce duševního onemocnění. Ukážeme jim, že je důležité si vážit svého zdraví, starat se o něj a že máme štěstí, že můžeme svojí prací a účastí pomoci lidem, kteří s duševním onemocněním v živote bojují,“ dodává Dana Ševčíková.

Pomoc od firem vítají v neziskových organizacích s otevřenou náručí. “Jménem Prahu jižní Morava, z.ú. chci poděkovat všem zaměstnancům firmy Purple Technology, kteří věnovali svůj čas ve prospěch naší organizace. Vážíme si odvedené práce, na kterou našim sociálním pracovníkům nezbývá čas ani energie.” oceňuje zapojení paní Blanka Veškrnová, ředitelka organizace.