Tým Konica Minolta zkrášluje Beskydy

Bylo krásně, svítilo sluníčko, trošku foukalo. Všude kam jsme se podívali okolo sebe byly lesy. Lesy na valašských kopcích, hned vedle Velkých Karlovic.

Zde jsme uspořádali teamový treasure hunt (bojovou hru) pro dvanáctičlenný tým Konica Minolta, kde se mohli účastníci dozvědět a zároveň si i vyzkoušet, jak se žije lidem s postižením.

V dvou týmech se vydali po lesních cestách prozkoumávat, jaké je to být nevidomý, hluchoněmý, mít nějaké tělesné postižení a zároveň si trochu přiblížit život autistů a lidí s dís vadami. Poklad, který se jim na konci odpoledne podařilo najít a dát dohromady byl finanční dar neziskové organizaci Ovečka Vsetín, z.s., která pomáhá dětem s downovým syndromem a jejich rodinám.

Během druhého odpoledne, kdy jsme přímo v obci Velké Karlovice na cyklostezce u řeky pomohli zkrášlit odpočinkové místo pro cyklisty a místní obyvatele. Pod vedením lektorů si mohli zaměstnanci Konica Minolta vyzkoušet práci se dřevem. Společně jsme měřili, řezali, brousili, lakovali, až jsme vyrobili lavičky a dotykový chodník, kde si lidé mohou snadno vyzkoušet chůzi naboso na různém povrchu.

Rádi děláme i tyto malé eventy, kde cítíme velké propojení mezi jednotlivými účastníky. Máme velkou radost, že se v Beskydech podařilo uskutečnit velký kus práce a to, co jsme vyrobili pomůže zkrášlit běžné ny lidem na Valašsku.