Postavili jsme terapeutickou místnost

Ani sychravé podzimní počasí s nízkými ranními teplotami neodradilo zaměstnance společnosti Konica Minolta, kteří se s velkým nadšením pustili v pátek 4. Října do zvelebování zarady neziskové organizace Prah Jižní Morava. Již od brzkých ranních hodin pracovali na zcela neobvyklém projektu stavby altánku s pozoruhodným výhledem na celý areál. Ten bude dle slov paní Stejskalové, provozní ekonomky Práhu, sloužit v budoucnu jako terapeutická místnost osobám se závažným duševním onemocněním z Jihomoravského kraje.

Postavit kompletně dřevěný altánek 3 x 6 metrů za jeden den není jednoduchá práce.  Zvlášť, když většina zúčastněných nikdy předtím něco takového nedělala. Když vás ale vede odborná ruka a práce se rozdělí, tak to jde. Lektoři proto účastníky rozdělili do pěti skupin: řezači, konstruktéři, podlaháři, střechaři a natěrači a po celodenní těžké práci byl altánek na světě!

Téměř šedesát zaměstnanců společnosti pomohlo Práhu nejenom se stavbou altánu, ale třeba s dokončením velkoplošné mozaiky u hlavního vstupu, s kácením stromů i drobnějšími pracemi na zahradě.  Vybraní zájemci se neváhali pustit například do přesazování rostlin, či plevelení a sekání trávy.

V pozdním odpoledni jsme se zástupci Prahu terapeutickou místnost slavnostně otevřeli a pak už následovalo skvělé barbecue a posezení u ohně s kytarami. Akce se opravdu vydařila  a účastníci odcházeli s úsměvem na rtech a skvělým pocitem.